Kandıra Endüstriyel Yağlar biraz da sizlere viskoz itenin öneminden bahsetmek istiyoruz. Viskoz yağlar daha düşük devirli araçlarınızın motorların da ve düşük devirli makinelerde sıcaklıktan dolayı akma olmasın diye kullanılır. Yüksek devirli motorları olan araçlarınızda ve makineleriniz de ise daha ince yağlar kullanılmalıdır. Madeni yağ üretiminde ve kullanımında viskoz ite ye bakılmalı ve ortalama bir değerde olmasına dikkat edilmelidir. Yağların kullanacağınız yere uygunluğunu bu işin profesyonellerinden öğrenebileceğiniz gibi kullanacağınız aracın ya da makinenin İnternet sitesinden de araştırabilirsiniz. Madeni yağlar baz yağlara katkı maddeleri eklenmesi sonucunda oluşur.

Kandıra Endüstriyel Yağlar Madeni yağlara eklenen katkı maddeleri, performans arttırmak, yağa yeni bir özellik eklemek ya da yağın belirli bir özelliğini kaybettirmek amacı ile kullanılabilir. Katkı maddeleri, çok az miktarda konulur ve yakıtta çözüne bilirler. Petrol ürünlerinde kullanılmakta olan katkı maddeleri, petrol kaynaklı ham maddelerden elde edilirler. Kullanılacak olan katkı maddelerinin türleri ve özellikleri, ihtiyaca yani istediğimiz özelliklere göre değişmektedir. Farklı makineler de istenilen özellikler için kullanılan katkı maddeleri aynı ya da benzer de olabilir.

Kandıra Endüstriyel Yağlar üretim sırasında viskozite sürekli olarak kontrol edilir. Olmaması gereken değer aralığında ise düzeltmesi yapılır. Madeni yağ üretimi ve ya geri kazanımı evlerde ya da basit iş yerlerinde yapılamaz. Madeni yağ üretimi ya da eski madeni yağların geri kazanımını sağlamak için laboratuvar ortamı ve farklı cihazlar gerekmektedir. Üretim ya da geri dönüşüm sağlamak için laboratuvarda bu konuda bilgili kimyager ya da kimya mühendisi bulundurmak zorunludur. Madeni yağ üretmek ve harmanlamak için Kimya Mühendisleri Odasından gerektiğinde yardım isteyebilirsiniz..  Firmamız piyasada ki diğer işletmelerden farklı olarak müşterilerine sadece satış değil hangi yağı seçeceğiniz konusunda da yardımcı olmaktadır. Bizlerle çalışmak istiyorsanız telefon ya da mail yoluyla bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığı için bünyesin de piyasa da sürekli günceli takip eden ve en iyi fiyatlara en iyi ürünleri bulan yenilikçi bir ekip bulundurmaktadır.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.